Ο λυτρωτής της τελευταίας στιγμής έχει γίνει για τον Ολυμπιακό ο Χασάν. Το γκολ που πέτυχε ο Αιγύπτιος φορ στο 89' και χάρισε την πρόκριση απέναντι στην Αϊντχόφεν (2-1) ήταν το πέμπτο που δίνει τη λύση στους «ερυθρόλευκους» την ώρα που μοιάζουν με την πλάτη στον τοίχο.

Η πρώτη ήταν στις 24 Σεπτεμβρίου του 2018, όταν έξι λεπτά μετά το 91’ σκόραρε απέναντι στον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη (0-1).

Η δεύτερη ήταν στις 9 Φεβρουαρίου του 2020, όταν στο πρώτο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων βρήκε δίχτυα κόντρα στον Ατρόμητο στο Περιστέρι (0-1) με κεφαλιά.

Η τρίτη ήταν στις 21 Οκτωβρίου του 2020, όταν με κεφαλιά στο τρίτο δευτερόλεπτο των καθυστερήσεων με κεφαλιά χάριζε στον Ολυμπιακό τη νίκη επί της Μαρσέιγ (1-0) για το Champions League.

Η τέταρτη ήρθε στις 17 Ιανουαρίου του 2021, όταν στο 93’ έλυσε τον γόρδιο δεσμό κρίνοντας το ματς με τον ΠΑΣ (1-0) για το πρωτάθλημα.

Σαν σήμερα γλίστρησε ο Τζέραρντ και ο τίτλος από τη Λίβερπουλ

Από τον Τζολάκη στον Σίνα: Οι ήρωες του Ολυμπιακού δεν φορούσαν κάπα, αλλά γάντια!

Περιστέρι bwin: Η απόλυτη επιβεβαίωση του trust the process

Η μεγάλη της Γκιπούσκοα σχολή: Από τα βασκικά χωριά, στην ελίτ της Ευρώπης

Βάζει γκολ-βαθμούς και… βγάζει γούστα: Η πολύτιμη συνεισφορά του «ιδανικού αναπληρωματικού» Σπόραρ στον Παναθηναϊκό!

«Σκάσε! Έχετε φάει τέσσερα γκολ. Τράβα σπίτι τώρα»: Η τελευταία επίσκεψη του Τούντορ στο Ολίμπικο ήταν… πανωλεθρία!

Κέβιν Πόρτερ Τζούνιορ: Ένας υπερσκόρερ στον ΠΑΟΚ, καταδικασμένος από τον χειρότερο εαυτό του

Ο Τσάμπι Αλόνσο μένει, πάει για τρεμπλ και πετάει την ταμπέλα της… Νεβερκούπεν!

Ο αυτοκράτορας της Ρώμης δεν πέθανε, είναι ο Φραντσέσκο Τότι!

Γκιόργκι Μαμαρντασβίλι: Ο ήρωας της Γεωργίας που έβγαζε 800 ευρώ μπορεί να γίνει ο καλύτερος τερματοφύλακας στην Ευρώπη!