Δεν σταματά το... τρένο του Άρη Λεμεσού!

Οι πρωταθλητές Κύπρου διεύρυναν το νικηφόρο σερί τους στις τέσσερις νίκες, πανηγυρίζοντας μεγάλη εντός έδρας νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας (2-1) και μάλιστα με ανατροπή για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 55' με σκόρερ τον Ντορεγκαράϊ, «παγώνοντας» προσωρινά τους γηπεδούχους. Στο 68' ωστόσο, ο Γκομίς έφερε το ματς στα ίσα, με τον Σενεγαλέζο φορ να... λυτρώνει την ομάδα του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ολοκληρώνοντας μια μεγάλη ανατροπή!

Την ίδια ώρα, η Ομόνοια πήρε το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, επικρατώντας 2-0 του Απόλλωνα Λεμεσού στο ΓΣΠ. Το «τριφύλλι»... χτύπησε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Λοΐζου, για να έρθει ο Σεμέδο στο 68' και να διαμορφώσει το τελικό σκορ. Νίκη με την οποία η Ομόνοια ανέβηκε στη δεύτερη θέση και το -3 από τον πρωτοπόρο, Άρη Λεμεσού.