Με 2-1 νικούσε ο ΠΑΟΚ τον Ηρακλή, για την 7η αγωνιστική της Volley League, όμως πριν ξεκινήσει το τέταρτο σετ, ο αγώνας διεκόπη οριστικά.

Ο κόσμος παρέμεινε στο γήπεδο, παρόλο που είχε ζητηθεί να εκκενωθεί και όταν πέρασαν 40 λεπτά, έκλεισε το φύλλο αγώνα και πλέον η υπόθεση είναι στα χέρια της αθλητικής δικαιοσύνης.

Αφορμή για την διακοπή του αγώνα ήταν η ένταση που προκλήθηκε λίγο πριν το τέλος του τρίτου σετ. Ο Τακουρίδης του ΠΑΟΚ σε προσπάθειά του για μπλοκ πάτησε άσχημα και τραυματίστηκε, με τον Ηρακλή στην εξέλιξη του πόντου να βγαίνει νικητής αλλά ο διαιτητής έδωσε επανάληψη καθώς υπήρξε τραυματισμός.

Μετά από αυτόν τον πόντο που πήρε πίσω ο διαιτητής, προκλήθηκε ένταση μεταξύ των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για χειρονομία ανθρώπου του ΠΑΟΚ προς την κερκίδα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε, ο ΠΑΟΚ πήρε το σετ με 27-25 και οι οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν αρκετά αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλσμα να ζητηθεί η εκκένωση του γηπέδου, που δεν έγινε ποτέ.

Και επίσημα στην ΑΕΚ η Εύα Χαντάβα

Μιτσέλι: «Δεν μας άξιζε αυτό το τέλος, αλλά χάσαμε την ευκαιρία μας στο 2-0

Αναδείχθηκε MVP του πρωταθλήματος η Σέρινταν Άτκινσον

«Με το τριφύλλι στην καρδιά για την Ρούξι»: Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός συνεχάρη για το πρωτάθλημα στο βόλεϊ

Αποθέωσε τον Καλμαζίδη ο Νέσιτς: «Ένα μεγάλο ευχαριστώ που βρήκα μια έτοιμη ομάδα»

Οι «πράσινες» θριαμβεύτριες: Η απονομή του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο και η συγκινητική αφιέρωση στην Ρούξι Ντουμιτρέσκου!

H «Xρυσή Βίβλος» της Α1 βόλεϊ γυναικών: Έφτασε τους 26 τίτλους ο Παναθηναϊκός, παρέμεινε στους 8 ο Ολυμπιακός

Σηκώνουν την κούπα στον «Τάφο του Ινδού» και αποθεώνονται από τον κόσμο τα κορίτσια του Παναθηναϊκού

Μυθική ανατροπή στους τελικούς με τον Ολυμπιακό και three peat με δεύτερο break για τον Παναθηναϊκό!

Παναθηναϊκός: Αλλαγές στις θέσεις των ξένων - Κοντά στον Αμερικανό κεντρικό, Πάτρικ Γκάσμαν

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.