Η Ουκρανία επικράτησε με το εντυπωσιακό 3-0 της Αρμενίας, για το 1ο γκρουπ στο League B του Nations League, έκανε το 2Χ2 και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ του Μαλινόφσκι, με ευθύβολο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ύστερα από γύρισμα του Καραβάεφ, λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού στο Λοτζ ήταν εκείνο που άνοιξε τον δρόμο για τους τυπικά γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 67’, από παραλίγο αυτογκόλ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Πιάτοφ.

Αντιθέτως, αφού δεν έγινε το 1-1, ήρθε το… 2-0 δέκα λεπτά μετά. Με τον Καραβάεφ να πατάει περιοχή και να σκοράρει με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία του Γιουρτσένκο.

Ενώ ακολούθησε και τρίτο τέρμα από πλευράς Ουκρανίας, με τον Μικολένκο να βάζει την κόντρα και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, στο 84ο λεπτό, κάνοντας το τελικό 3-0.

Έτσι, η Aρμενία παρέμεινε στους τρεις βαθμούς και την τρίτη θέση του γκρουπ, έχοντας μάλιστα και τρία παιχνίδια.