Ξεχείλωσε το σκορ πριν το ημίχρονο ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Ατρόμητο, βρίσκοντας τρίτο γκολ (3-0) με τρίτο διαφορετικό σκόρερ.

Ο Μανούχος αρχικά έδειξε «παίζετε» σε σπρώξιμο του Ασεβέδο πάνω στον Παλάσιος, αλλά ο Διαμαντόπουλος που βρίσκεται στο VAR τον κάλεσε να κάνει on field review για να δει το λάθος του, με τον πρώτο διαιτητή του αγώνα να το διορθώνει.

Αφού πρώτα έδειξε την άσπρη βούλα, στη συνέχεια απέβαλε τον στόπερ των φιλοξενούμενων, με τον Σπόραρ μετά την παραίνεση και των συμπαικτών του να αναλαμβάνει την εκτέλεση για το 3-0.

Νωρίτερα, ο Σεμπάστιαν Παλάσιος στο 33ο λεπτό με υπέροχο διαγώνιο τελείωμα μετά την εξαιρετική προσπάθεια του Φίλιπ Τζούριτσιτς είχε γράψει το 2-0 για τους «πράσινους».

Το «τριφύλλι» υπενθυμίζουμε είχε μπει με τα... μπούνια στο παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Τζούριτσιτς μετά από πάρε-βάλε σέντρα του Μλαντένοβιτς.