Ντεμπούτο με το «καλησπέρα» για τον Τιμοτέους Πούχατς με τη φανέλα του Παναθηναϊκού! Και μάλιστα… παραλίγο με γκολ!

Παρότι ο Πολωνός αριστερός μπακ έχει κάνει ελάχιστες προπονήσεις με τη νέα του ομάδα, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, βλέποντας, ενδεχομένως, και ότι ο Χουάνκαρ ήταν σε πολύ κακή ημέρα στη Λιβαδειά, στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό, τον έριξε στο ματς στο 80ό λεπτά! Ένα λεπτό αργότερα, λοιπόν, ο Πούχατς, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έπειτα από τρομερή ασίστ του Ιωαννίδη, έστειλε με υπέροχο πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2 του Παναθηναϊκού.

Ο Τσακαλίδης, ωστόσο, εξέτασε τη φάση στο βίντεο, μετά από συνεννόηση με το VAR, αφού ο Ιωαννίδης κάνει φάουλ στον Βήχο στο ξεκίνημα της φάσης, και ακύρωσε το τέρμα του Πολωνού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιοβάνοβιτς αντικατέστησε και τον Κώτσιρα στο δεξί άκρο της άμυνας, βάζοντας τον Βαγιαννίδη, αφού ούτε εκείνος «τράβηξε».