Ερυθρός Αστέρας «οκτώ επί οκτώ» στην Αδριατική Λίγκα.

Οι παίκτες του Σάσα Ομπράντοβιτς, έκαναν τα… εύκολα δύσκολα στο τέλος, αλλά κατάφεραν νικήσουν στην έδρα της Παρτιζάν με σκορ 86-85, για την 8η αγωνιστική της Αδριατικής Λίγκας, διατηρώντας το απόλυτο νικών φέτος.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν 50-40 στο ημίχρονο, όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο η Παρτιζάν έκανε την τελική της αντεπίθεση, αλλά δεν κατάφερε την πλήρη ανατροπή, καθώς ο Κόνι Μίλερ ΜακΙντάιρ, αστόχησε σε δίποντο νίκης 4’’ πριν το φινάλε του αγώνα. Έτσι, η Παρτιζάν υποχώρησε ακόμα περισσότερο στην βαθμολογία, καθώς έχει 4 νίκες και 4 ήττες.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι συνήθειες ύποπτοι Λόιντ και Γουόλντεν με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Τόμας με 19 και ΜακΙντάιρ με 15 οι πρώτοι σκόρερ των γηπεδούχων.