Τον δρόμο της Άλκμααρ για την άνετη νίκη επί της Γκόου Αχέντ Ιγκλς άνοιξε ο Παυλίδης.

Ο Έλληνας επιθετικός έβγαλε την ασίστ στον Κάρλσον στο τέταρτο μόλις λεπτό, με την ομάδα του να κερδίζει, τελικά, 5-0 αυτή του Φοίβου Μπότου.

Πέρα από τον Παυλίδη (αγωνίστηκε για 84 λεπτά), βασικός για την Άλκμααρ αγωνίστηκε και ο Χατζηδιάκος, που αντικαταστάθηκε στο 71’, ενώ ο Μπότος αντικαταστάθηκε στο 62’.

Νικηφόρα (3-2) πέρασε από την έδρα της Χέρενφεν η Τβέντε του Δημήτρη Λημνιού, ο οποίος έπαιξε ως το 79’.

Βαριά ήττα με σκορ 4-0 από την Καμπούρ γνώρισε η Σπάρτα Ρότερνταμ, με τον Γιώργο Μασούρα να μένει στον πάγκο.