Με το πόδι στο γκάζι συνεχίζει την πορεία του ο Ηρακλής.

Οι «κυανόλευκοι» επιβλήθηκαν 5-0 του Πιερικού, πανηγυρίζοντας την τέταρτη σερί νίκη τους και μένοντας για έκτο ματς μακριά από τις ήττες.

Έτσι, εκμεταλλεύτηκαν ιδανικά την ήττα του Άρη Παλαιοχωρίου από την Καρίτσια (2-1), περνώντας στην πρώτη θέση του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής, μετά την ολοκλήρωση της 20ης αγωνιστική του ομίλου.

Ο… συνήθης ύποπτος σκόρερ, Ρόβας, άνοιξε το σκορ στο 26’, μετά από ασίστ του Παπαδόπουλου, ενώ στο 45’ οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Ο Ρόβας τροφοδότησε τον Παπαδόπουλο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 68’ ο Πτηνόπουλος ανέβασε περισσότερο τον δείκτη του σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μεντί διαμόρφωσε το τελικό 4-0, μετά από σέντρα σουτ που κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα.

Ηρακλής: Βοσνιάδης, Καραντασιάδης (80΄ Καστριτσέας), Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Κωστούλας (75΄ Γκουτσίδης), Παναγιωτούδης (62΄ Μεντί), Α. Αθανασίου, Παπαδόπουλος (75΄ Π. Αθανασίου), Πτηνόπουλος, Ρόβας.

Δημήτρης Σκαφίδας στο sport-fm.gr: «Ο Πανιώνιος επιστρέφει - Μαζί του και στη Super League!»

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2