Στις λεπτομέρειες ηττήθηκε με σκορ 9-8 η Εθνική πόλο γυναικών από την Ισπανία στην πρεμιέρα του τουρνουά των Μεσογειακών αγώνων.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα προηγήθηκε με 7-6 όμως στην τέταρτη περίοδο το επιμέρους 3-1 τους στέρησε τη νίκη.

Επόμενος αγώνας για το σύνολο του Γιώργου Μορφέση είναι την Παρασκευή 29/6 με αντίπαλο την Πορτογαλία.

Ισπανία-Ελλάδα 9-8
Τα οκταλέπτα: 2-1, 2-2, 2-4, 3-1
Ισπανία (Μίκι Ότσα): Έστερ Ράμος, Πασκουάλ, Εσπάρ , Ορτίθ 3, Ορτίθ Ρέγιες 1, Γιορέτ Γκόμεθ, Εσπάρ 1, Πένια, Φόρκα 1, Γκουάλ, Γκαρσία 2, Λέιτον 1, Σάντσεζ.
Ελλάδα (Γιώργος Μορφέσης): Διαμαντοπούλου, Τσουκαλά 2, Διαμαντοπούλου Βασιλική, Ελευθεριάδου 1, Πλευρίτου Μ. 1, Αβραμίδου 1, Ασημάκη, Χυδηριώτη, Πάτρα, Πρωτοπαπά, Πλευρίτου Ελ., Ξενάκη 3, Σταματοπούλου.