Μετά από ένα δεύτερο ημίχρονο-θρίλερ η Χαρτς επικράτησε 4-3 της Σεντ Τζόνστον και έκανε ιδανικό ξεκίνημα στην επιστροφή της στην Premiership Σκωτίας.

Οι «καρδιές» έδειχναν να έχουν το πάνω χέρι στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Το γκολ του Χουάνμα, άλλωστε, στο τέταρτο μόλις λεπτό -μετά από… ασίστ του ΜακΚέι, που γλίστρησε και του άνοιξε τον δρόμο- φάνηκε να κάνει πιο εύκολο το έργο της ομάδας.

Στο 53’ ο Μανούς απέκρουσε πέναλτι του Σο, όμως ο Γόλκερ πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 2-0. Ο Λαπίν ξεκίνησε να βάζει… φωτιά στο ματς, μειώνοντας σε 2-1, με τη μπάλα μάλιστα να γλιστράει απ’ τα χέρια του τερματοφύλακα της Χαρτς, μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ.

Στο 62’ ο Πάτερσον έδωσε ξανά προβάδισμα δύο γκολ στην Χαρτς, αλλά και πάλι οι «άγιοι» απάντησαν με τους Σατόν στο 75’ και Κάμινγκς στο 78’ να κάνουν το 3-3, παρά το σωρό ευκαιριών των γηπεδούχων.

Την λύτρωση στη Χαρτς έδωσε τελικά ο Νίκολσον, ο οποίος έβαλε τέλος στο θρίλερ και της χάρισε το τρίποντο της επιστροφής.