Στο… χωράφι του Λαγκαδά κόλλησε ο Ηρακλής, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 1-0 στ πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Λαγκαδάς άντεξε στην πίεση που άσκησε ο «Γηραιός», ο οποίος είδε τις ευκαιρίες να χάνονται και τελικά έπαθε «έμφραγμα» με το γκολ που πέτυχε ο Κοντεών στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής ανέβασε στροφές και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 55’ με τον Καραντασιάδη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Παπαδόπουλος απείλησε με σουτ που μπλόκαρε ο Ράτζα.

Τεράστια ευκαιρία για τους «κυανόλευκους» έχασε και ο Ρόβας στο 75’, όμως η αστοχία στοίχησε τελικά, με το γκολ που δέχτηκαν στις καθυστερήσεις να τους ρίχνει στην τρίτη θέση και πέντε βαθμούς από τον πρωτοπόρο Άρη Παλιοχωρίου.

ΑΠΕ Λαγκαδά: Ράτζα, Αγριμάκης, Μπάρμπας, Καραμανλής, Λαβιδάς, Στεφανίδης, Εππας, Αθανασιάδης, Ταχματζίδης, Σιντασέλι, Κοντέων
Ηρακλής: Βοσνιάδης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Π.Αθανασίου, Α.Αθανασίου, Πτηνόπουλος, Υφαντίδης, Ρόβας, Β.Παπαδόπουλος

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2

Γ' Εθνική: Εξασφάλισε την άνοδο στη Super League 2 ο Πανιώνιος!