Το τελευταίο εμπόδιο που θα βρει απέναντί του ο ΠΑΟΚ πριν τους ομίλους του Europa Conference League, ακούει στο όνομα Ριέκα.

Οι Κροάτες επιβλήθηκαν 4-1 της Χιμπέρνιαν και προκρίθηκαν στα playoffs με συνολικό σκορ 5-2, καθώς το πρώτο ματς είχε λήξει ισόπαλο, 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πάβιτσιτς στο 36’ αλλά είδαν τους Σκωτσέζους να φέρνουν το ματς στα ίσα με τον Μάγκενις 20 λεπτά αργότερα.

Παρ’ όλα αυτά, η αποβολή του ΜακΓκρέγκορ στο 67’ επέτρεψε στους Κροάτες να βρουν τρία γκολ ακόμα, με τον Αμπάς να κάνει το 2-1 στο 68’ και τον ΜακΓκιν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (73’).

Το... κερασάκι ήρθε στις καθυστερήσεις, από τον Μπούσνια, με τη Ριέκα να παίρνει πανηγυρικά το εισιτήριο και να... ετοιμάζεται για Τούμπα.

Διαστημικός Ελ Κααμπί, μαζί με τον Φαλκάο οι μοναδικοί με πέντε γκολ σε ημιτελικά στην Ευρώπη!

Σταματέλος: «Κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει τι έγινε σε 3 μήνες στον Ολυμπιακό και φτάσαμε εδώ που είναι τώρα η ομάδα»

Συνεχάρη τον Ολυμπιακό για την πρόκριση στον τελικό και τους αιώνιους για το Final Four ο Κασσελάκης

Παπανικολάου για πρόκριση Ολυμπιακού στον τελικό: «Δεν χρειάζονται λόγια»

Ολυμπιακός: Γκάλοπ της UEFA για το… γκολ της εβδομάδας του Ελ Κααμπί

Αγγλικά ΜΜΕ: «Ελληνική τραγωδία, Brexit και Άστον Βίλα χωρίς… δόντια με Ολυμπιακό»

Ιμπόρα: «Το αξίζει ο καθένας στον Ολυμπιακό»

Ιστορικό επίτευγμα Μεντιλίμπαρ: 5ος προπονητής που πάει σε σερί τελικούς με διαφορετικές ομάδες

Στρατηγός και σκακιστής μαζί μετά τους ευρω-θριάμβους: Η viral φωτογραφία Μεντιλίμπαρ με Μπαρτζώκα

«Γιώργο, ψυχάρα, Ολυμπιακάρα»: Αποθέωση για τον Πρίντεζη μετά τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Άστον Βίλα

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.