Πολύ καλή εμφάνιση και επιβλητική φιλική νίκη (0-4) για την ΑΕΚ Β' επί του Ρήγα Φεραίου.

Η «Ένωση» καθάρισε τη υπόθεση «νίκη» επί της ομάδας της Γ' Εθνικής από το πρώτο ημίχρονο. Άνοιξε το σκορ στο 34' με σουτ εκτός περιοχής του Γιάννη Ιατρούδη. Με τον Γιανίς Αμούρ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του Σωτήρη Οφρυδόπουλου τέσσερα λεπτά αργότερα.

Στο 43' ο Γιάννης Κορομηλάς έκανε με κοντινό πλασέ το 0-3, με τον Χρήστο Γιούση να διαμορφώνει το τελικό 0-4 με κεφαλιά στο 59'.

Ρήγας Φεραίος: Σπηλιόπουλος, Βαϊόπουλος, Βλιώρας, Φιλόσογλου, Σταματίου, Σουγκάρης, Γάρος, Γοδενόπουλος, Αγροκώστας Δ., Ρόκας, Χασάπης. Αγωνίστηκαν και οι Φούκης, Κουσκουριδας, Αγροκώστας Γ, Τσιλίγκος Καρακίτσιος, Κίτσιος, Παπαδανιήλ, Καμπάς, Καραγιάννης.

ΑΕΚ: Γκίνης (73' Μαρίνης) Σταμούλης (60' Κάτσικας) Κώτσιος, Γιαννούτσος, Μπούσης (73' Αρβανίτης) Μουστακόπουλος (73' Πιτιλάκος) Μπάμπης, Αμούρ (73' Μαντζουρανάκης) Κορομηλάς (68' Γεωργέας) Γιούσης, Ιατρούδης (68' Γκολφίνος).

TAGS: A.E.K.