• Ο Ολυμπιακός από την αρχή της φετινής σεζόν είχε πρόβλημα με τα α΄ ημίχρονα του! Αδυνατούσε να τα αξιοποιήσει και πήγαινε πολύ συχνά στην ανάπαυλα ισόπαλος η, και χάνοντας κάποιες φορές.

• Απλά τον τελευταίο καιρό, το φαινόμενο αυτό έχει ξεπεράσει κάθε όριο! Και στα εφτά τελευταία παιχνίδια του ο Ολυμπιακός στο ημίχρονο είναι ισόπαλος! Πραγματικά δεν έχει μπορέσει σε ολόκληρο αυτό το διάστημα να πάει στο β΄ ημίχρονο όντας μπροστά στο σκορ…

-Με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη ήταν στο 0-0

• Για όποιον δεν το πρόσεξε: και στα τέσσερα παιχνίδια του στο Καραϊσκάκη το ημίχρονο είναι 0-0!!! Και τα δύο γκολ εκτός έδρας, που το ημίχρονο είναι 1-1, τα έβαλε με πέναλτι.

• Όταν λοιπόν σε εφτά σερί παιχνίδια είσαι ισόπαλος στο ημίχρονο, τότε δεν είναι καθόλου παράξενο σε αυτά τα εφτά παιχνίδια να έχεις μόλις μία νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες…

• Και καθόλου παράξενο να έχεις μείνει πίσω στο πρωτάθλημα και να έχεις αποκλειστεί στο Κύπελλο.