Επαναληπτικός για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ισπανίας. Ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκη της Ατλέτικο με 2-1 οι ομάδες οδηγούνται σε παράταση και αν χρειαστεί σε πέναλτι.

Σπαθάτο διπλό για τη Σεβίλλη με 2-1 στη Μαδρίτη με της Ατλέτικο στο πρώτο ματς Κυπέλλου και μάλιστα με ανατροπή στο τελευταία δεκάλεπτο. Τα γκολ οι Νάβας και Κορέα στο 80’ και 88’ αντίστοιχα. Ακολούθησε το άνετο πέρασμα από την έδρα της Εσπανιόλ για το πρωτάθλημα με 3-0. Τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις. Δείχνει να ξεπερνάει μια μικρή κοιλιά. Εφτασε τα έξι over στα επτά τελευταία ματς. Βλέπει τετράδα και έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Απόψε προκρίνεται ακόμα και σε περίπτωση ισοπαλίας ή και ήττας με 1-0. Λείπουν οι αμυντικοί Παρέχα και Καρίσο εδώ και καιρό. Θα παίξει με 4-2-3-1 έχοντας τον Μουριέλ αιχμή του δόρατος στην επίθεση, ενώ από πίσω θα κινούνται οι Σαράμπρια, Κορέα και Βάσκες.

Διαβάστε όλο το άρθρο και τα προγνωστικά στο betmasters.gr.