Συνέχεια στις νίκες, φτάνοντας τις τέσσερις συνεχόμενες, έδωσε η Σέλτικ, η οποία επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Σεντ Τζόνστον, σε παιχνίδι για την 29η αγωνιστική της Premiership Σκωτίας. Οι «Κέλτες» έφτασαν τους 61 βαθμούς και βρέθηκαν ξανά στο -18 από την πρωτοπόρο Ρέιντζερς, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι «Άγιοι» έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν σε απόσταση αναπνοής τη διαφορά από τη Νταντί Γιουνάιτεντ και την 6η θέση.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Ρούνεϊ στο 50’. Μετά το αρχικό σοκ, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με πρωταγωνιστή τον Έντουαρντ, «έφεραν τούμπα» το ματς. Δέκα λεπτά αργότερα, ήρθε η ισοφάριση και μέσα σε τρία λεπτά η ολική ανατροπή για το τελικό 2-1.