Παίζοντας όσο χρειαζόταν και χάρη στο εκρηκτικό πρώτο της ημίχρονο, η Σλόβαν Μπρατισλάβας πέρασε με χαρακτηριστική άνεση από την έδρα της Σένιτσα (0-3) στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σλοβακίας.

Οι φιλοξενούμενοι, που έπαιξαν χωρίς τους τραυματίες Χόλμαν και Βλάντιμιρ Βάις, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ντράζιτς. Στη συνέχεια ο Σάμουελ Μρας πήρε το «όπλο» του και με δύο γκολ στο 26' και το 35' «καθάρισε» το τρίποντο για την ομάδα του τεχνικού Βλάντιμιρ Βάις, επιστρέφοντας έτσι στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές.

Νίκη που ανεβάζει την ψυχολογία και το ηθικό των Σλοβάκων ενόψει βεβαίως και του αγώνα της ερχόμενης Πέμπτης με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα (30/9, 22:00) για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League.

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.