Ξέσπασε στον Άρη Παλαιοχωρίου μετά την ήττα στο Λαγκαδά ο Ηρακλής, στο εξ αναβολής ματς του δεύτερου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Γηραιός επιβλήθηκε 3-1 του πρωτοπόρου του ομίλου και ροκάνισε ξανά τη διαφορά από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι έπιασαν στον ύπνο την άμυνα του Ηρακλή και με κεφαλιά του Κοττάκη προηγήθηκαν στο τέταρτο μόλις λεπτό του ματς, όμως η αντίδραση των «κυανόλευκων» ήταν άμεση.

Στο 12’ ο Ρόβας βρήκε και σε αυτό το ματς δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1, με το έργο του Ηρακλή να γίνεται ευκολότερο μετά την αποβολή του τερματοφύλακα του Άρη, για ανατροπή εκτός περιοχύης.

Η αποβολή άνοιξε το δρόμο για την ισοφάριση, με τον Πτηνόπουλο να το καταφέρνει στο 35’.

Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για την ομάδα του Παλαιοχωρίου, όταν στο 66’ έμεινε με 9 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Καρλόπουλου, με τον Ηρακλή να μη δυσκολεύεται να κάνει το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ρόβα.

Ηρακλής: Βοσνιάδης, Καραντασιάδης, Καστριτσέας, Κυριακίδης, Ρεβυθόπουλος, Αθανασίου Α., Αθανασίου Π. (90' Ανδρεάκος), Ρόβας (76' Μούδιος), Πτηνόπουλος, Υφαντίδης (56' Σαββελίδης), Παπαδόπουλος.

Αρης Παλαιοχωρίου: Παλαβράκης, Τσιντογιάννης, Αποστολάς, Ταΐρης, Κουκουρώνας, Αποστόλου, Κωτάκης, Κουκουλέκης, Σαμπιασβίλι, Καρλόπουλος, Σιμόνι

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2

Γ' Εθνική: Εξασφάλισε την άνοδο στη Super League 2 ο Πανιώνιος!