Εντός έδρας ήττα από το Μεξικό (0-2) γνώρισε το Σουρινάμ για την 4η αγωνιστική του Λιγκ Α’ του Πρωταθλήματος Εθνών CONCACAF! Οι γηπεδούχοι παραμένουν χωρίς νίκη, έχοντας έναν βαθμό και τρεις ήττες (με 2-9 τέρματα), ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν επτά βαθμούς μετά από τρία ματς (με 6-1 γκολ).

Ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ του ΠΑΟΚ ήταν βασικός, παίζοντας για 65 λεπτά στο παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του να αποφύγει την ήττα από το Μεξικό. Βέβαια, το ματς ήταν εξαιρετικό και με πολλές φάσεις καθ' όλη τη διάρκειά του, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα στο 64’ με τον Βάσκες μετά από ασίστ του Ροντρίγκες.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χιμένες αστόχησε σε πέναλτι και έχασε την ευκαιρία να δώσει αέρα δύο τερμάτων στο Μεξικό, που κλείδωσε τη νίκη στο 82ο λεπτό με αυτογκόλ του Ντανκερλούι.

Ο Μπίσεσβαρ βγήκε αλλαγή στο 65ο λεπτό, δίνοντας τη θέση του στον Ρίγκτερς.

TAGS: Π.Α.Ο.Κ.