«Φρένο» στην Χρυσούπολη για τον Άρη. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήρθε ισόπαλη 1-1 απέναντι στο Νέστο και είδε το απόλυτο σερί της (5/5) να σταματά στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι, σε ένα ματς με αρκετή ένταση, πήραν προβάδισμα στην πρώτη τους ουσιαστική ευκαιρία με τον Σγκούρι στο 62ο λεπτό. Οι «κίτρινοι» αν και αποσυντονίστηκαν βρήκαν απάντηση στο 75’ με πανέμορφο γκολ του Καπνίδη. Η μαζική άμυνα του Νέστου δεν επέτρεψε στον Άρη να απειλήσει στο τελευταίο διάστημα του αγώνα, παρότι είχε την κατοχή της μπάλας.

Οι κίτρινοι, παρά την ισοπαλία, παρέμειναν στην κορυφή του Α' ομίλου με 16βαθμούς ενώ στην 2η θέση βρίσκεται η Δόξα Δράμας με τρεις λιγότερους.

Οι συνθέσεις:

Νέστος Χρυσούπολης: Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγουράς (80΄Γαμπρέλης), Σεφερίδης, Χασάνογλου, Μκριτσιάν, Παπαδάτος, Γκατζολάρι, Λαζαρίδης (70΄Δεσύλας), Κούτεφ (53΄Μαχαιρούδης), Σγκούρι
Άρης: Τζινάρ, Γεωργιάδης (λ.τρ. 28΄Παυλίδης), Σαμαράς, Ρόβας (68΄Καπνίδης), Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Ντούνης, Κυβελίδης, Κωνσταντινίδης (58΄Κωνσταντινίδης), Τάτος, Καζναφέρης.

Παναργειακός: «Κάηκε» το Άργος για τη φιέστα της ανόδου στη Super League 2!

Ο Ατρόμητος Πειραιά έχανε 5-0 στο ημίχρονο από τον Απόλλωνα και βγήκε με 6 παίκτες στο β' για να διακοπεί το ματς!

Στη Super League 2 και ο Εθνικός Κεραμιδίου - Οι 4 που ανεβαίνουν, οι 4 που θα δώσουν μπαράζ και οι… πεσμένοι!

Ανέβηκε οριστικά στη Super League 2 και το πανηγύρισε με σαμπάνιες ο Παναργειακός!

Γ' Εθνική: Υποβιβάστηκε ο Απόλλων Σμύρνης, ξέφυγε στο +4 ο Παναργειακός, αμετάβλητη η κορυφή στον 2ο όμιλο!

Γ’ Εθνική: Συνεχίζεται το μπρα-ντε-φερ σε 2ο και 3ο όμιλο - Οδεύει προς… τοπικό ο ιστορικός Απόλλων Σμύρνης!

Πανιώνιος: Τιμωρήθηκε με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών

Γ' Εθνική: Παραμένουν αφεντικά για την άνοδο Εθνικός Κεραμιδίου και Παναργειακός

«Campeones»: Πάρτι στα αποδυτήρια του Πανιωνίου μετά την άνοδο στη Super League 2

Γ' Εθνική: Εξασφάλισε την άνοδο στη Super League 2 ο Πανιώνιος!