Συνεχίζει την μυθική της πορεία στο πρωτάθλημα της Ligue 1, η ομάδα του Μισέλ Ντερ Ζακάριαν, αφού ξεπέρασε σχετικά εύκολα και το εμπόδιο της Μπορντό με 2-0 και πλέον αναρριχήθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 19 πόντους. Η Μονπελιέ έχει να χάσει από την πρεμιέρα με την Ντιζόν και εντυπωσιάζει με την εξαιρετική της παρουσία στο πρωτάθλημα με πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Ο Γκαετάν Λαμπόρντ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό και με αυτό το τέρμα η Μονπελιέ έκλεισε προηγούμενη το πρώτο μέρος, αφού είχε μια ακόμα καλή ευκαιρία στο 39’ με τον σκόρερ. Στο 53ο λεπτό ο Ντελόρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο απογευματινό παιχνίδι η Σεντ Ετιέν με τη Ρεν ήρθαν ισόπαλες 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Καζρί και ο Σαρ ισοφάρισε στο 34'. Ο Μπεν Αρφά έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα της Βρετάνης.