Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχε καλή στιγμή με τον Τραορέ στο 11’ που όμως δεν την αξιοποίησε. Στο 26’ άλλη μια καλή προσπάθεια του Τόσιτς δεν στέφθηκε από επιτυχία, αλλά στο 34ο λεπτό, ύστερα από σουτ του Τόσιτς και ασθενή επέμβαση του Σούμπασιτς, ο Τραορέ από κοντά έγραψε το 1-0, για τους Ρώσους. Στο 42’ ο Ακινφέεφ πραγματοποίησε την πρώτη μεγάλη επέμβαση του στο ματς με τον Ράγγι να φτάνει κοντά στο γκολ, αλλά τον διεθνή Ρώσο πορτιέρε να λέει «όχι».

Στην επανάληψη η Μονακό προσπάθησε να εντείνει την πίεση της, με τον Μπακαγιόκο στο 56’ να χάνει καλή ευκαιρία, ενώ στο 72’ ο Μεντί είδε τον Ακινφέεφ να πραγματοποιεί μία ακόμα απίστευτη επέμβαση για να κρατήσει το 1-0 για την ομάδα του. Στο 85ο λεπτό ο Ζερμέν έφτασε κοντά στο γκολ, ενώ στο 87’ μετά από προσπάθεια του Καρίγιο, ο Μπερνάρντο Σίλβα με ψύχραιμο αριστερό πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.