Με τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0) έφυγε από τα Τρίκαλα ο ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες, όμως όχι και το γκολ, μένοντας χωρίς νίκη μετά και την 4η αγωνιστική της Football League.

Οι Κρητικοί, από την άλλη, άντεξαν στην πίεση που τους ασκήθηκε, όμως για δεύτερο ματς μακριά από το Ηράκλειο δεν κατάφεραν να φανούν ανταγωνιστικοί και να απειλήσουν ουσιαστικά.

Τσίπρας, Πάνος και Ντίνας έφτασαν με αξιώσεις μπροστά στην εστία του Στρέζου στα πρώτα 25 λεπτά του ματς, με τον γκολκίπερ των Κρητικών να αποσοβεί τον κίνδυνο, ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου μπλόκαρε και την μεγαλύτερη ευκαιρία των Τρικάλων με το σουτ του Καπός.

Ο ΟΦΗ ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο μισό, χωρίς να απειλήσουν ιδιαίτερα, με εξαίρεση το 78’ όταν ο Παπαστεριανός εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων για να σουτάρει, όμως αστόχησε.