Στη σκιά του ντέρμπι των «μεγάλων» αυτό των ομάδων Κ19 με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μεγάλη νίκη 4-0 απέναντι στη ΑΕΚ.

Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία ήταν εμφανώς καλύτεροι από τους αντιπάλους στο παιχνίδι που έγινε στη Σουρωτή και έτσι εύκολα έφτασαν στην επικράτηση. Στο 37ο λεπτό ο Γαϊτανίδης άνοιξε το σκορ σε μία φάση που προήρθε από ένα κλέψιμο στο Τζοβάρα. Λίγο αργότερα (39’) ο αντιστράφηκαν οι ρόλοι με τον Γαϊτανίδη να «φτιάχνει» και τον Τζοβάρα να κάνει το 2-0.

Οι δύο παίκτες δημιούργησαν πολλά προβλήματα στην άμυνα των νεαρών της ΑΕΚ και πριν το τέλος του πρώτου 45λέπτου συνδυάστηκαν εξαιρετικά με τον Τζοβάρα να κάνει το 3-0.

Το τελικό 4-0 έγινε στο 82ο λεπτό με τον Λύρατζη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Πογέτ: «Μου άρεσε πολύ η δουλειά στην Ελλάδα - Είχα μια συγκεκριμένη πρόταση, είμαι ανοικτός σε όλα»

Μπαντής: «Πάτησαν σε μία ψεύδη είδηση για τον Ιωαννίδη και έβγαλαν τα απωθημένα τους»

«Επέλεξε να εκπροσωπήσει την εθνική Αλβανίας ο Σίνα»

Οι αντίπαλοι της Εθνικής Νέων στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ19

Πανέμορφη στιγμή: Η Κ19 της Λαμίας έκανε pasillo στον Ολυμπιακό για την κατάκτηση του Youth League

Άγρια επεισόδια σε αγώνα τοπικού στην Ηλεία: Με κατάγματα στο νοσοκομείο ποδοσφαιριστής, συνελήφθη ένα άτομο!

Επετειακό φιλικό των Legends 2004 με UEFA Stars για τα 20 χρόνια από το έπος της Πορτογαλίας!

Οι γκολάρες Παπακανέλλου-Μπακούλα από άλλη λήψη και η στέψη: Η παρακάμερα του Ολυμπιακός-Μίλαν

Απίστευτο περιστατικό σε αγώνα τοπικού στην Πάτρα: Ποδοσφαιριστής γρονθοκόπησε διαιτητή και τον έστειλε στο νοσοκομείο!

Με φόρα από την κορυφή της Ευρώπης, η Κ19 του Ολυμπιακού θριάμβευσε στο ντέρμπι με την ΑΕΚ