Ακόμη μία νίκη σε φιλική αναμέτρηση για τον Πλατανιά. Οι Κρητικοί, στο τρίτο τους τεστ επί βουλγαρικού εδάφους, επικράτησαν 2-1 της Χάποελ Νιρ Ραμάτ Χασαρόν από το Ισραήλ, αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Το σκορ για τον Πλατανιά άνοιξε στο 15’ ο Φανούρης Γουνδουλάκης, ωστόσο έξι λεπτά αργότερα οι Ισραηλινοί ισοφάρισαν. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 54ο λεπτό ο Κώστας Μενδρινός.

Για τον Πλατανιά αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι: Κοκκαλάς, Μπανανά, Πριντέτα, Αποστολόπουλος, Κουλιμπαλί, Γκνιάτιτς, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Ηλιάδης, Μανούσος, Ντιλαβέρ.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν οι: Κασωτάκης, Καρυπίδης, Κάργας, Σκουλουδάκης (68? Παπανικολάου), Βάντερσον, Μουνάφο, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Τσουράκης, Ντίνας, Γιακουμάκης.