Και στο «Kingston Communications Stadium» η Άρσεναλ έδειξε ότι είναι αποφασισμένη στην εφετινή σεζόν να πλασαριστεί όσο το δυνατόν ψηλότερα στη βαθμολογία.

Απέναντι στην Χαλ πήρε τη νίκη 3-1 με έναν εξαιρετικό, Αλέξις Σάντσες να σκοράρει δύο φορές, «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Ο Χιλιανός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό και πέτυχε και το τρίτο γκολ της ομάδας στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου. Ο Ράμσεϊ στο 33ο λεπτό είχε κάνει το 2-0.

Η Χαλ, η οποία έμεινε στην νίκη επί της Λίβερπουλ μείωσε με τον Κουίν στο 56’ αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω με αποτέλεσμα να υποστεί την πρώτη της ήττα μετά από δύο αγωνιστικές.

Η Άρσεναλ παραμένει στη δεύτερη θέση με τους ίδιους βαθμούς με την Μάντσεστερ Σίτι και με έναν αγώνα λιγότερο όμως.