Υπενθύμισε σε όλους ότι είναι η πρωταθλήτρια Ευρώπης! Με μια επιβλητική εμφάνιση, η Τσέλσι διέλυσε4-0 την κατώτερη σε όλους τους τομείς, Γιουβέντους κι εκτός από τη μαθηματική εξασφάλιση της πρόκρισης στους «16», έχει πλέον και τον πρώτο λόγο για την πρώτη θέση του 8ου ομίλου.

Οι «μπλε» του Τόμας Τούχελ ήταν ισοπεδωτικοί και θα μπορούσαν ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο να ανεβάσουν ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ. Το σκορ άνοιξε ο Τσαλόμπα στο 25’, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από στρώσιμο με το στήθος από τον Ρίντιγκερ.

Το πάρτι των Λονδρέζων συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Ρις Τζέιμς με τη συμπλήρωση 55 λεπτών έπιασε ένα δυνατό διαγώνιο σουτ, μην αφήνοντας περιθώριο αντίδρασης στον Σέζνι και πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, στο 58’, οι παίκτες του Τούχελ έκρυψαν την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Χάντσον-Οντόι με ένα απλό τελείωμα από κοντά το 3-0.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Βέρνερ να πλασάρει εύστοχα από πλεονεκτική θέση, εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Ζίγεκ.

Τα αποτελέσματα του 8ου ομίλου

Τσέλσι-Γιουβέντους 4-0
(25’ Τσαλόμπα, 55’ Τζέιμς, 58’ Χάντσον-Οντόι, 90'+5' Βέρνερ)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης-Τσέλσι 19:45

400.000 οι αιτήσεις των οπαδών της Ντόρτμουντ για… 25.000 εισιτήρια στον τελικό του Champions League!

Ο Λένι Κράβιτζ στο σόου πριν τη σέντρα του τελικού του Champions League

«Ένα γκολ βγαλμένο από σελίδα κόμικ»: 22 χρόνια από το μυθικό τέρμα του Ζιντάν στον τελικό της Γλασκώβης

Οι διαιτητές που ορίστηκαν στους τελικούς των ευρωπαϊκών διοργανώσεων της UEFA

Αντσελότι για τελικό Champions League: «Θα αποφασίσω ανάμεσα σε Λούνιν και Κουρτουά εκείνη την εβδομάδα»

Οι 20 από τις 36 ομάδες του νέου Champions League εχουν γίνει ήδη γνωστές

Εκνευρισμένος ο Λουίς Ενρίκε με δημοσιογράφο: «Αποτυχία είναι να μην ξέρεις πόσες ομάδες είναι στο Champions League»

Το σεντόνι στο «σπίτι» της: Στο Μοντιλίβι θα παίξει τα ματς του Champions League η Τζιρόνα!

Η Ντόρτμουντ θα βγάλει περισσότερα χάνοντας παρά κερδίζοντας τον τελικό με τη Ρεάλ

Φιάσκο: Η διοίκηση της Παρί είχε έτοιμα τσάρτερ και μπλουζάκια για τον τελικό του Champions League στο Λονδίνο!