Οι ερυθρόλευκοι πραγματοποιούν φέτος την χειρότερη εκκίνηση τους από την περίοδο 2007-08 όταν και είχαν φέρει για τελευταία φορά δύο ισοπαλίες στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές. Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα μιας και οι δύο απώλειες βαθμών, επίσης ισοπαλίες, είχαν έρθει με ένα ισόπαλο 0-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό εκτός έδρας, ενώ την 3η αγωνιστική ο Ολυμπιακός είχε επισκεφθεί το Χαριλάου για να φέρει ισόπαλο 1-1 με τον Άρη. Στην προκειμένη περίπτωση ο Ολυμπιακός έφερε δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, με τη μία στην Ξάνθη και την άλλη στην έδρα του με τον Αστέρα.

Συνεχόμενες ισοπαλίες στην πρώτη τετράδα αγώνων είχε φέρει ο Ολυμπιακός το 2000-2001, με ισοπαλία εκτός έδρας με ΟΦΗ και εντός έδρας με Ιωνικό 3-3.

Αυτή ήταν η πρώτη ισοπαλία του Αστέρα μέσα στο Φάληρο από την περίοδο 2007-2008 και μάλιστα με το ίδιο σκορ την 2η και την 3η αγωνιστική. Ήταν 1 Μαρτίου του 2008 όταν είχε αποσπάσει τελευταία φορά ισόπαλο αποτέλεσμα η ομάδα της Αρκαδίας εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό.

Επιμέλεια:Κώστας Μιαούλης

Ο «βιονικός» Έσε έχει 82 ματς σε 17 μήνες, 6.717 αγωνιστικά λεπτά και αποδεικνύεται καταλυτικός για τον Ολυμπιακό!

Η αποκάλυψη του Ιωάννη: Ο Παπαπέτρου βρήκε τον εαυτό του και ανεβάζει επίπεδο τον Παναθηναϊκό!

Πρώτος παίκτης του Ολυμπιακού με 30+ γκολ έπειτα από πολλά χρόνια ο Ελ Κααμπί - Ο προηγούμενος ήταν ο…

Με Σλούκα αρχηγό και Ναν «καυτό», ο Παναθηναϊκός κέρδισε τη Μακάμπι στο παιχνίδι της!

Η αρχηγική επιστροφή του «Παπ» και το «παρών» του Μιλουτίνοφ: Τα σημεία από το Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα

«Η καλύτερη ομάδα που θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός η Άστον Βίλα - Αυτά είναι τα… όπλα της»

Μεντιλίμπαρ-Έμερι: Αλληλοσεβασμός και… παρελθόν στη βασκική μονομαχία μεταξύ Ολυμπιακού και Άστον Βίλα!

Το πάθημα δεν έγινε μάθημα και ο Παναθηναϊκός αδίκησε τον εαυτό του…

Το ματς-έπος, ο ΠΑΟΚ που αρνείται να πεθάνει και η ΑΕΚ που δεν... μαθαίνει: Τα σημεία από την ντερμπάρα της Τούμπας!

ΑΕΚ σε beast mode για τον... γύρο του θριάμβου στην Τούμπα!