Μια ακόμα ισοπαλία έφερε η Χιμπέρνιαν, στο ματς της έκτης αγωνιστικής του σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι αήττητοι «Χιμπς» ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 με την Σεντ Μίρεν, γνωρίζοντας, μάλιστα, την απώλεια βαθμών στο φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 41’, όμως η Χιμπέρνιαν έφερε το ματς «τούμπα» με γκολ του ΜαΓκιν (57’) και Μπόιλ (61’). Δεν κατάφερε, όμως, να κρατήσει το τρίποντο, με την Σεντ Μίρεν να ισοφαρίζει στο 88’ και να πανηγυρίζει την τρίτη σερί ισοπαλία.

Στον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) αρκέστηκε και η Χαρτς στην έδρα της Ρος Κάουντι. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο ένατο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με γκολ του Κίνγκσλεϊ στο 66’ η Χαρτς ισοφάρισε και διατήρησε το αήττητο σερί του.