ΟΦΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 2-2 (Τελικό)

.

90'+5': Λήξη του αγώνα

90'+4' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!: Ο Ζορμπάς έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, μετά απο πολλές κόντρες, και με προβολή ισοφάρισε για τον ΟΦΗ

90' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ο Νατσούρας έπιασε δυνατή κεφαλιά απο το ύψος του πέναλτι, η οποία αποκρούστηκε αρχικά απο τον Κυριακίδη και στη συνέχεια απο το οριζόντιο δοκάρι

87' - Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Ο Παγώνης μπαίνει στη θέση του Σκάγκλια

85' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ: Ο Αθανασιάδης βρέθηκε απο τις κόντρες μόνος αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για την μεγάλη ανατροπή

84' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ: Ο Παπαδόπουλος, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Βεζυρίδη

84' - Αλλαγή για τον Πανσερραϊκο: Ο Παπαδόπουλος μπαίνει στη θέση του Γαλανόπουλου

73' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Πέσιτς αντικαθιστά τον Βλόνταρτσικ

65' - ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ο Μπαρκαουάν μπαίνει στο μπλοκάκι του Στυλιάρα

64' Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Καρακατσάνης στη θέση του Μπουτ

63': Φοβερό μονοκόμματο σουτ του Κόντου μετά απο απόκρουση μέσα στην περιοχή, έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Βεζυρίδης

61' - Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Ο Όγιος αντικαθιστά τον Γεωργίου

52' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο σκόρερ Αγρίτης -που τραυματίστηκε στη φάση του γκολ- δίνει τη θέση του στον Περογαμβράκη

48' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! (1-0): Ο Κοκκινάκης έκανε ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας στον Αγρίτη, αυτός, αφού κοντρόλαρε, μπήκε μέσα στην περιοχή και με δεξί χαμηλό σουτ νίκησε τον Κυριακίδη

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου

45': Λήξη του ημιχρόνου

31': "Επέλαση" του Ζορμπά απο τα αριστερά και σέντρα μέσα στην περιοχή στον Αγρίτη -που αποφεύγει μεν έναν αντίπαλο, ωστόσο, πλασάρει πάνω στον Κυριακίδη

26': Ωραία ενέργεια απο τον Λεοζίνιο και δυνατό σουτ, αρκετά έξω απο την περιοχή, το οποίο καταλήγει λίγο άουτ απο το αριστερό δοκάρι του Βεζυρίδη

20' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ο Κοκκινάκης έπιασε ωραίο "φαλτσαριστό" σουτ με το δεξί απο το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη

15' - Κίτρινη κάρτα για τον Πανσερραϊκό: Ο Λεοζίνιο μάρκαρε δυνατά απο πίσω τον Κοκκινάκη

8': Ο Αγρίτης έφυγε στην αντεπίθεση απο δεξιά, μπήκε στην περιοχή του Πανσερραϊκού και, μετά απο σύγκρουση με τον Κυριακίδη -που έπεσε στα πόδια του- έπεσε στο έδαφος. Δύσκολη φάση, με τον διαιτητή να δείχνει "παίζετε"

1': Έναρξη του αγώνα

Στο άδειο -λόγω τιμωρίας- «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», ΟΦΗ και Πανσερραϊκός ανοίγουν την «αυλαία» της 4ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής.

ΟΦΗ (Παπαβασιλείου-Σηφάκης): Βεζυρίδης, Κωνσταντινίδης, Κιάσσος, Μπαρκαουάν, Οργκανίστα, Βλόνταρτσικ, Ζορμπάς, Αγρίτης, Μπουτ, Κοκκινάκης, Νατσούρας

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Όγιος): Κυριακίδης, Βοσκόπουλος, Σκάγκλια, Ριμόλντι, Λεοζίνιο, Τάντιτς, Γαλανόπουλος, Γεωργίου, Παπάζογλου, Αθανασιάδης, Κόντος,

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στυλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ζυγούρης (Αιτωλοακαρνανίας), Ρηγόπουλος (Αχαΐας)