Αγγλία

Ένα μπαλόνι σκόραρε εναντίον της Λίβερπουλ!

Η Λίβερπουλ γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 από την Σάντερλαντ, αλλά για κάποιους σκόρερ δεν θα πρέπει να θεωρείται ο Ντάρεν Μπεντ, μα ένα μπαλόνι! Στο πέμπτο λεπτό, σουτ του Άγγλου επιθετικού βρήκε στο φουσκωμένο μπαλόνι που ξέφυγε από κάποιον θεατή και βρισκόταν στην περιοχή των «κόκκινων». Η μπάλα πήρε ύψος, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του εμβρόντητου Ρέινα!

Σύμφωνα με τους κανονισμούς, θεωρείται «νεκρό σημείο» και επομένως το γκολ νόμιμο. Ο Ράφα Μπενίτεθ άλλωστε δεν έθεσε κανένα θέμα στη συνέντευξη Τύπου και στάθηκε στη μέτρια απόδοση της ομάδας του.

«Αυτά τα πράγματα συμβαίνουν(!), το θέμα είναι ότι δεν παίξαμε εμείς καλά. Θα μπορούσε να συμβεί το αντίθετο, να χτυπήσει η μπάλα στο μπαλόνι και να φύγει άουτ», σχολίασε ο Ισπανός προπονητής.

Επιμέλεια: Νικόλας Ακτύπης