LIVE: ΚΑΒΑΛΑ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-2 (Τελικό)

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε 2-2 την Καβάλα και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την ομώνυμη πόλη.

Λήξη του αγώνα.

90+4' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Σέντρα του Κατσουράνη από τα αριστερά, ο Σισέ πετάχτηκε με κεφαλιά και έφερε το ματς στα ίσα.

88' Πολύ καλό σουτ του Νίνη μέσα από την περιοχή, εξίσου σημαντική επέμβαση του Κάλατς.

80' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ντομπρασίνοβιτς άφησε τη θέση του στον Πόποβιτς.

77' Κίτρινη κάρτα στον Σαριέγκι του Παναθηναϊκού.

75' Ακόμη μια καλή στιγμή για τους "πράσινους''. Ωραίο συρτό σουτ του Σαλπιγγίδη από τα δεξια της περιοχής, η μπάλα μόλις άουτ.

73’ Τρίτη αλλαγή για το «τριφύλλι». Ο Ρουκάβινα στη θέση του Λέτο.

72’ Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Σουλτανίδης αντί του Ρινκόν.

67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ του ήταν κακό και πέρασε άουτ.

65' Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μεντί αντί του Ιωάννου.

63' Καλό σουτ του Λέτο έξω από την περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Κάλατς.

62' Κίτρινη κάρτα στον Ψωμά της Καβάλας.

61' Γρήγορο ρυθμό απέκτησε το παιχνίδι μετά το τέρμα του Παναθηναϊκού.

56' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Σιμάο άφησε τη θέση του στον Καραγκούνη.

56' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Κατσουράνης με προβολή από το πρώτο δοκάρι πέτυχε το 2-1.

51' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου της Καβάλας.

46’ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπιέρσμιρ άφησε τη θέση του στον Σαλπιγγίδη.

46' Έναρξη της επανάληψης

45+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

43' ΓΚΟΛ και 2-0 για την Καβάλα, πάλι με σκόρερ τον Ονουάτσι. Ο Νιγηριανός εκμεταλλεύτηκε την κόντρα στο γύρισμα του Ορούμα, βρέθηκε μόνος του μπροστά από τον Τζόρβα και με ψύχραιμο πλασέ σημείωσε το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

41' Σουτ χωρίς πίεση από τον Ιωάννου, ο Τζόρβας έπεσε σωστά και απομάκρυνε.

38' Κίτρινη κάρτα στον Ντρομπρασίνοβιτς της Καβάλας.

38' Πολύ καλό σουτ του Λέτο από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε και πέρασε μόλις πάνω από την εστία του Κάλατς.

36' Σουτ του Ιωάννου, έπεσε και μπλόκαρε ο Τζόρβας.

33' Η απογοήτευση είναι έκδηλη στους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να πλησιάσουν με αξιώσεις την εστία της αντιπάλου.

27' Πλέον ειναι σειρά των "πρασίνων" να βγουν μπροστά για να ισοφαρίσουν. Μέχρι στιγμής καμία από τις προσπάθειές τους δεν έχουν απειλήσει τον Κάλατς.

21' ΓΚΟΛ για την Καβάλα. Ο Ονουάτσι κινήθηκε ανενόχλητος στον άξονα, κανείς από τον Παναθηναϊκό δεν τον μάρκαρε, και με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

17' Πολλά λάθη και κακή ανάπτυξη από τις δύο ομάδες. Κυρίως ο Παναθηναϊκός δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει μπάλα και να κατέβει στην επίθεση.

12' Καλό σουτ του Ονουάτσι από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Τζόρβα.

11' Ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δυσκολεύει πολύ τις προσπάθειες των δύο ομάδων και γι' αυτό το λόγο δεν υπάρχουν καλές στιγμές μπροστά από τις εστίες.

6' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΚΑΒΑΛΑ (Γιάννης Παπακώστας): Κάλατς, Οικονόμου, Ψωμάς, Ντουγκλάο, Παβίσεβιτς, Ντρομπρασίνοβιτς (80' Πόποβιτς), Ντικρόκ, Ρινκόν (72' Σουλτανίδης), Ορούμα, Ιωάννου (65' Μεντ), Ονουάτσι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χενκ Τεν Κάτε): Τζόρβας, Βύντρα, Μπιέρσμιρ (46' Σαλπιγγίδης), Σαριέγκι, Καντέ, Σιμάο (56' Καραγκούνης), Κατσουράνης, Νίνης, Γκάμπριελ, Λέτο (73' Ρουκάβινα), Σισέ.

ΓΗΠΕΔΟ: «Ανθή Καραγιάννη»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Μπιτσίδης (Θράκης)