Live: Καβάλα-Λεβαδειακός 2-2 (Τελικό)

Να υποδεχθούν τη νέα χρονιά με τον ίδιο ευτυχισμένο τρόπο που έκλεισαν την προηγούμενη, επιδιώκουν Καβάλα και Λεβαδειακός. Τόσο οι «Αργοναύτες», όσο και οι παίκτες του Κίκε Ερνάντεθ προέρχονται από μεγάλες νίκες επί Πανιωνίου και Λάρισας αντίστοιχα και ψάχνουν, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας, το πολύτιμο «τρίποντο» στο «Ανθή Καραγιάννη». Με τους νεοαποκτηθέντες Σόσιν και Σμολάρεκ στην αποστολή οι γηπεδούχοι -χωρίς το δικό τους χειμερινό απόκτημα, Αμπουμπακάρι έχουν παραταχθεί οι Βοιωτοί.

90': Λήξη του αγώνα

87': Ο Ταραλίδης πήρε την μπάλα απο αριστερά στην περιοχή της Καβάλας, έπιασε ένα φοβερό σουτ, το οποίο, όμως, βρήκε την εξωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού και πέρασε άουτ

85' - Αλλαγή για την Καβάλα: Ο Σουλτανίδης αντικαθιστά τον Ονουάτσι

79' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ο Πάουλο Κόστα περνάει στη θέση του τραυματία Βασιλείου, που είχε περάσει μόλις πέντε λεπτά πριν στο παιχνίδι

74' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ο Μπαλβορίν περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και σε αυτόν περνάει ο Βασιλείου

71' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ: Ο Κόλτζος έκανε τη σέντρα απο αριστερά, οι αμυντικοί της Καβάλας, για μια ακόμη φορά, αδράνησαν χαρακτηριστικά και ο Ναπολεόνι που "πετάχθηκε" στο πίσω δοκάρι δεν είχε πρόβλημα να φέρει και πάλι το παιχνίδι "στα ίσια"

69' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ο Σιστόν στη θέση του Γκονζάλες

66' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Ο Ονουάτσι έγινε αποδέκτης της μπάλας, μετά απο κόντρες μέσα στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ με το αριστερό έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του

65' - Αλλαγή για την Καβάλα: Ο Μεντί αντικαθιστά τον Ρινκόν

64': Ο Μπαλβορίν έκλεψε την μπάλα λίγο έξω απο την περιοχή, πάσαρε στον Μπάρκογλου, όμως το δυνατό σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ απο το αριστερό δοκάρι του Κάλατς

54' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ: Ο Ταραλίδης εκτέλεσε συρτά ένα κόρνερ απο δεξιά, η μπάλα πέρασε απο όλους μέσα στην περιοχή και ο Μπαλβορίν που βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι, απλά την έσπρωξε στα δίχτυα

46': Έναρξη του β' μέρους

45': Λήξη του ημιχρόνου

44': Φαλτσαριστό σουτ του Μπεργκόνια απο το ύψος της μεγάλης περιοχής της Καβάλας, η μπάλα περνάει έξω απο το αριστερό δοκάρι

41': Απίστευτη ευκαιρία για την Καβάλα! Μετά απο φάση διαρκείας στην περιοχή του Λεβαδειακού, ο Ιωάννου γύρισε στον Ονουάτσι, ο οποίος σχεδόν προ κενής εστίας πλάσαρε "άψυχα" και έδωσε την ευκαιρία στον Στρατηλάτη να μπλοκάρει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή

36': Ωραίο σουτ του Μπάρκογλου με το δεξί έξω απο την περιοχή, πέρασε λίγο πάνω απο την αριστερή συμβολή των δοκαριών του Κάλατς

34' - Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα: Ο Παβίσεβιτς έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα με τις τάπες στον Ταραλίδη

33': Δυνατό σουτ του Ταραλίδη, απο εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πέρασε λίγο έξω απο το δεξί δοκάρι του Κάλατς

26' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Ο Πετκάκης έβγαλε ωραία σέντρα απο δεξιά, ο Ρινκόν γύρισε με το κεφάλι την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και εκεί ο Ονουάτσι, αφού την κοντρόλαρε, την έστειλε με εν στάσει δεξί σουτ στη γωνία του Στρατηλάτη

22': Δυνατό φαλτσαριστό σουτ του Ταραλίδη έξω απο την περιοχή, ο Κάλατς -αν και είχε πολλά σώματα μπροστά του- απέκρουσε ξανά στην αριστερή του γωνία

21': Ο Ναπολεόνι πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή απο δεξιά, απέφυγε εξαιρετικά τον προσωπικό του αντίπαλο, όμως το πλασέ που επιχείρησε αμέσως με το δεξί αποκρούστηκε δύσκολα απο τον Κάλατς στη γωνία του

18': Ο Ονουάτσι πήρε όλες τις κόντρες μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, έφτασε απέναντι στον Στρατηλάτη, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού πρόλαβε "σωτήρια" την τελευταία στιγμή και έδιωξε με τα πόδια την μπάλα

12': Ο Ιωάννου πήρε τη μπάλα απο δεξιά, μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν ιδιαίτερα δυνατό και κατέληξε στην αγκαλιά του Στρατηλάτη

10': Δυνατό σουτ του Παβίσεβιτς απο τα 25 μέτρα σχεδόν, η μπάλα "έσκασε" μπροστά στον Στρατηλάτη και πήρε περίεργη τροχιά, όμως ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού κατάφερε τελευταία στιγμή με το γόνατο να διώξει σε κόρνερ

5': Ο Ναπολεόνι μπήκε ωραία απο δεξιά στην περιοχή της Καβάλας, έπιασε ένα συρτό σουτ με το αριστερό, όμως ο Κάλατς δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να μπλοκάρει την μπάλα

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΑΒΑΛΑ (Βαγγέλης Γούτης): Κάλατς, Πετκάκης, Οικονόμου, Ψωμάς, Θεοδωρέλλης, Παβίσεβιτς, Σιόντης, Ονουάτσι, Σόσιν, Ιωάννου, Ρινκόν

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Κίκε Ερνάντεθ): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Ζησόπουλος, Αλεξίου, Κόλτζος, Γκονζάλες, Μπεργκόνια, Ναπολεόνι, Μπάρκογλου, Μπαλβορίν, Ταραλίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπάθας (Πειραιά)
ΒΟΗΘΟΙ: Φαντόπουλος (Πειραιά), Τουμπάκαρης (Αθήνας)