LIVE: Πανθρακικός - Καβάλα 1-3 (Τελικό)

.

90+3' Λήξη αγώνα

77' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ολίσε αντικατέστησε τον Αρσενίεβιτς

73' Κίτρινη κάρτα στον Ονουάτσι

65' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μεντί αντί του Ιωάννου

57' Κίτρινη κάρτα στον Ψωμά

57' ΑΛΑΛΓΗ. Ο Αρσενίεβιτς παίρνει τη θέση του Ματεντζίδης

52' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σακελαρίου αντί του Παπαδόπουλου

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+3' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+3' Κίτρινη κάρτα στον Καζάκη

45' ΓΚΟΛ Η ΚΑΒΑΛΑ, 1-3. Ο Ρινκόν βρέθηκε ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής του Πανθρακικού και αφού κοντρόλαρε πλάσαρε ψύχραιμα δίνοντας και πάλι "αέρα" δύο τερμάτων στην ομάδα του

40' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ψωμάς αντικαθιστά τον Πετκάκη

38' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Λάκης αντί του Σμολάρεκ

37' Κεφαλιά του Ματεντζίδη σε κόρνερ του Ρομπέρ, ο Σμολάρεκ όμως διώχνει πάνω στην γραμμή της εστίας την μπάλα

27' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 1-2. Ο Μπέλεκ έπιασε ένα σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Γκβοζντένοβιτς και άλλαξε ελαφρώς πορεία, μπερδεύοντας τον Ιτανζ και καταλήγοντας στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων

23' Τετ α τετ του Μπέλεκ με τον Ιτάνζ, με τον τερματοφύλακα των "Αργοναυτών" να βγαίνει νικητής σε αυτή τη μονομαχία και να αποκρούει με τα πόδια

22' Κόρνερ για τους γηπεδούχους με τον Ρομπέρ, ο Ιασωνίδης πιάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία της Καβάλας

15' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια αριστερά με τον Παπουλή, διώχνει ο Ιτάνζ με γροθιές

14' Κίτρινη κάρτα στον Πετκάκη

11' ΓΚΟΛ Η ΚΑΒΑΛΑ, 0-2. Ο Ονουάτσι πήρε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου, έφτασε ανενόχλητος έξω από την περιοχή του Ρόκα και με ωραίο πλασαριστό σουτ "έγραψε" το 2-0 για την ομάδα του

6' ΓΚΟΛ Η ΚΑΒΑΛΑ, 0-1. Γύρισμα του Ιωάννου από τα αριστερά στον Ονουάτσι, το σουτ του οποίου κοντράρεται, αλλά ο ο Σμολάρεκ που παραμόνευε πήρε το "ριμπάουντ" και πέτυχε το πρώτο τέρμα του ματς

4' Ο Ιωάννου μπήκε από τα δεξιά στη μεγάλη περιοχή του Πανθρακικού, αλλά το δυνατό του σουτ απέκρουσε ο Ρόκας