Μουντιάλ 2010

Live: Γερμανία-Σερβία 0-1 (Τελικό)

Γερμανία και Σερβία συγκρούονται σε αυτή την ώρα στο «Νέλσον Μαντέλα Μπέι» σε παιχνίδι για τον τέταρτο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Προηγούνται οι «πλάβι», 1-0 . Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα.

90'+4' Λήξη του αγώνα.

81' Μεγάλη ευκαιρία για τους Σέρβους. Σουτ του Κατσάρ μέσα από την περιοχή, πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

79' Αλλαγή για τη Σερβία, στη θέση του Γιοβάνοβιτς ο Λάζοβιτς.

77' Αλλαγή για τη Γερμανία, στη θέση του Μπαντστούμπερ ο Γκόμες.

75' Αλλαγή για τη Σερβία, στη θέση του Κουσμάνοβιτς ο Πέτροβιτς.

74' Δεύτερο δοκάρι για τη Σερβία, με τον Ζίγκιτς να πηδάει πιο ψηλά απ' όλους, να παίρνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έξω.

73' Κίτρινη κάρτα στον Σβαϊνστάιγκερ.

71' Αλλαγή για τη Γερμανία, στη θέση του Οζίλ ο Μαρίν.

70' Αλλαγή και για τις δύο ομάδες. Για τη Σερβία, στη θέση του Νίνκοβιτς ο Κάτσαρ και για τη Γερμανία, ο Κακάου παίρνει τη θέση του Μίλερ.

66' Δοκάρι για τη Σερβία σε σουτ του Γιοβάνοβιτς.

60' Άσχημα χτυπημένο το πέναλτι από τον Ποντόλσκι, ο Στοΐκοβιτς αποκρούει και το 1-0 υπέρ τους παραμένει.

59' Πέναλτι κερδίζει η Γερμανία. Ο Βίντιτς κάνει χέρι μέσα στην περιοχή σε μια ακίνδυνη σέντρα. Ο Μαγένκο καταλογίζει την ''εσχάτη των ποινών'' και δείχνει κίτρινη κάρτα στον αμυντικό της Σερβίας.

58' Ξανά ο Ποντόλσκι χάνει ακόμη μία ευκαιρία.

57' Νέα ευκαιρία για τη Γερμανία. Καταπληκτική μπαλιά του Οζίλ στον Ποντόλσκι που από καλή θέση αστοχεί.

56' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σούμποτιτς.

53' Σουτ από τον Σβαϊνστάιγκερ, αποκρούει με δυσκολία ο Στοϊκοβιτς.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

45'+1' Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τη Γερμανία. Μετά από κόρνερ πρώτα ο Κεντίρα με σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης, νέα προσπάθεια του Μίλερ, απομακρύνει στη γραμμή ο Κολάροφ.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

38' ΓΚΟΛ 1-0 Η ΣΕΡΒΙΑ! Ο Κράσιτς βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Ζίγκιτς με κεφαλιά γυρνάει στη μικρή περιοχή, όπου αμαρκάριστος ο Γιοβάνοβιτς δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ.

38' Αποβολή για τη Γερμανία. Ο Κλόζε βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα.

34' Εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Κολάροφ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

33' Κίτρινη κάρτα στον Λαμ.

30' Γκολ που πετυχαίνει ο Κλόζε σωστά δεν μετράει, καθώς ο Γερμανός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.

22' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά για τον Κεντίρα της Γερμανίας.

19' Κίτρινη κάρτα και για τον Κολάροφ.

18' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ιβάνοβιτς.

12' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κλόζε.

12' Καλή στιγμή για τη Σερβία με το σουτ του Νίνκοβιτς να φεύγει ψηλά άουτ.

7' Ταχύτατη αντεπίθεση για τους Γερμανούς με τον Λαμ από δεξιά, ο οποίος έβγαλε σέντρα, έδιωξαν οι αμυντικοί και ο Ποντόλσκι με εντυπωσιακό μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ.

2' Δυνατό σουτ του Στάνκοβιτς, η μπάλα περνάει άουτ.