Ισπανία

Έκαναν «σεφτέ» Εϊμπάρ και Σοσιεδάδ

Την πρώτη τους νίκη στην φετινή Πριμέρα Ντιβιζιόν πανηγυρίζουν Εϊμπάρ και Σοσιεδάδ, καθώς επικράτησαν της Βαλένθια (1-0) και της Οσασούνα (2-0), αντίστοιχα.

Το πρώτο τρίποντό τους τη νέα χρονιά πανηγυρίζουν Εϊμπάρ και Ρεάλ Σοσιεδάδ, που επικράτησαν της Βαλένθια (1-0) και της Οσασούνα (2-0), αντίστοιχα. Απογοητεύουν οι «νυχτερίδες» που στις δύο πρώτες αγωνιστικές έχουν ισάριθμες ήττες.

Η Εϊμπάρ κατάφερε να φθάσει στο πολύτιμο τρίποντο κόντρα στη Βαλένθια χάρις σε ένα γκολ του Πέδρο Λεόν στο 62’, όταν πήρε το ριμπάουντ από την απόκρουση του Ράιαν στην εκτέλεση πέναλτι του ίδιου.

Σεφτέ στα τρίποντα και για την Σοσιεδάδ που πήρε μεγάλο διπλό στην έδρα της Οσασούνα (2-0). Ο Χουάνμι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους έβαλε μπροστά στο σκορ τη… Ρεάλ, ενώ ο Γκαρσία στο 81’έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.