Ερυθρόλευκη η νίκη στο ντέρμπι των νέων!

Μεγάλη νίκη με 3-1 του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού για το πρωτάθλημα Κ19.

Ο Ολυμπιακός με 3-1 ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα Κ19.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ζερβόπουλο με κεφαλιά μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Αθανασακόπουλος. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διαχειριστούν το γεγονός αυτό και η λήξη του τέλους να τους βρει να πανηγυρίζουν.

Έστω κι αν ισοφάριση ήρθε στο δεύτερο 45λεπτο... Συγκεκριμένα στο 59ο λεπτό ο Ξενιτίδης με ατομική ενέργεια έφτασε στην μεγάλη περιοχή του τριφυλλιού και εκεί πλάσαρε σωστά. Στο 69ο λεπτό ο Ξενιτίδης, και πάλι, έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 75ο λεπτό με τον Μαρτίνη.