Βοσνία-Ελλάδα 0-0(Τελικό)

Ένα δυνατό τεστ, ενόψει των αγώνων του Σεπτεμβρίου με Ισραήλ και Λετονία εκτός έδρας, στο πλαίσιο των προκριματικών του Euro 2012, δίνει η Εθνική Ελλάδος κόντρα στη Βοσνία/Ερζεγοβίνη. Ο Φερνάντο Σάντος παρέταξε αρκετούς από τους βασικούς που θα χρησιμοποιήσει στα επίσημα ματς αλλά, ενώ αναμένεται να δώσει ευκαιρίες στους Τάτο, Ζαραδούκα και Πέτσο. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

Ένα δυνατό τεστ, ενόψει των αγώνων του Σεπτεμβρίου με Ισραήλ και Λετονία εκτός έδρας, στο πλαίσιο των προκριματικών του Euro 2012, δίνει η Εθνική Ελλάδος κόντρα στη Βοσνία/Ερζεγοβίνη.

Ο Φερνάντο Σάντος παρέταξε αρκετούς από τους βασικούς που θα χρησιμοποιήσει στα επίσημα ματς αλλά, ενώ αναμένεται να δώσει ευκαιρίες στους Τάτο, Ζαραδούκα και Πέτσο.

90+3 Λήξη της αναμέτρησης

90+3 Μεγάλη ευκαρία για την Ελλάδα όταν η κεφαλία του Λυμπερόπουλου ύστερα από σέντρα του Φωτάκη βρήκε το δοκάρι της εστίας του Βόσνιου τερματοφύλακα

86' Αλλαγή για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος. Ο Μάκος στην θέση του Σαμαρά

82' Αλλαγή για την Ελλάδα
. Ο Πέτσος στη θέση του Κατσουράνη, με τον νεαρό μέσο να κάνει το ντεμπούτο του με τα χρώματα της Εθνικής ομάδας.

80’ Κίτρινη κάρτα
στον Κυριάκο Παπαδόπουλο

76' Αλλαγή για Εθνική. Ο Κονέ στη θέση του Νίνη.

64’ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βοσνία. Ύστερα από κόρνερ, ο Μουσλίμοβιτς πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Σηφάκης έδιωξε σε κόρνερ.

60’ Αλλαγές για τη Βοσνία. Οι Μπέσιτς και Μουσλίμοβιτς στις θέσεις των Σαλίχοβιτς και Μεντούνγιανιν.

58’ Αλλαγή για την Εθνική. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Σπυρόπουλου.

57’ Καλή στιγμή για τη Βοσνία. Ο Μεντούγιανιν έκανε το πλασέ, από καλή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

50' Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ Παπαδόπουλο.

46’ Αλλαγές για την Εθνική. Ο φωτάκης και ο Λυμπερόπουλος στη θέση των Πλιάιτσικα και Φετφατζίδη.

46' Αλλαγή για την Βοσνία. Ο Σέχιτς στη θέση του Χάσατζιτς.

46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

45’ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

42' Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.

36’ Αλλαγή για τη Βοσνία. Ο Στίλιτς στη θέση του Πάντζα.

28’ Πρώτη καλή στιγμή για την Εθνική. Ο Νίνης βρήκε με ωραία πάσα τον Σαμαρά, ο οποίος πρόλαβε στην έξοδο τον τερματοφύλακα της Βοσνίας, αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

25’ Ο χρόνος κυλά και η Εθνική ομάδα δεν έχει κάνει κάτι ουσιαστικό στην επίθεση.

13’ Ύστερα από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Τζέκο δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά, ενώ το σουτ που επιχείρησε ο Μεντούγιανιν κατέληξε άουτ.

12’ Καλή στιγμή για τη Βοσνία. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαλίχοβιτς, από καλό σημείο, με τον Σηφάκη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

7' Πρώτη ευκαιρία για τη Βοσνία. Φάουλ του Τζέκο, με τον Σηφάκη να μπλοκάρει την μπάλα.

1’ Έναρξη της αναμέτρησης

Ελλάδα (Σάντος): Σηφάκης, Τοροσίδης, Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Α., Παπαδόπουλος Κ., Πλιάτσικας, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Νίνης, Φετφατζίδης, Σαμαράς.

Βοσνία/Ερζεγοβίνη (Σόσιτς): Χάσατζιτς, Μράβατς, Σπάχιτς, Σαλίχοβιτς, Μούιτζα, Σαχίροβιτς, Λούλιτς, Μεντούγιανιν, Πάντζα, Ζεκ, Τζέκο.