NBA

Μεγάλη εμφάνιση Ράσελ, δεύτερη νίκη για Νετς

Με τον Ντ' Άντζελο Ράσελ να πραγματοποιεί σπουδαία εμφάνιση, οι Μπρούκλιν Νετς επικράτησαν 116-104 των Ατλάντα Χοκς στο «Barclay’s Center», πανηγυρίζοντας τη δεύτερη νίκη τους στο ΝΒΑ.

«Δίπλωσαν» οι Μπρούκλιν Νετς!

Με τον Ντ' Άντζελο Ράσελ να πραγματοποιεί σπουδαία εμφάνιση, η ομάδα της Νέας Υόρκης επικράτησε 116-104 των Ατλάντα Χοκς στο «Barclay’s Center», πανηγυρίζοντας τη δεύτερη νίκη της στη σεζόν.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλο το ματς, αλλά τα «γεράκια» δεν άφηναν από… τα μάτια τους το σκορ, με το πρώτο ημίχρονο να είναι ντέρμπι και τους Νετς να πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, αλλά μόλις με τρεις πόντους διαφορά, 56-53.

Στο δεύτερο, ωστόσο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ράσελ, πήραν διαφορά 14 πόντων (91-77), 12 λεπτά πριν τη λήξη, την οποία διατήρησαν στην τελευταία περίοδο, και τελικά, έφτασαν σε μία άνετη, σχετικά, νίκη.

Πρώτος σκόρερ του ματς ήταν ο Κράμπε με 20 πόντους, αλλά κορυφαίος, όπως προείπαμε, ήταν ο Ράσελ, με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ και 10 ασίστ!

Από την άλλη, πρώτος σκόρερ για τους Χοκς ήταν ο Μπελινέλι με 19 πόντους, ενώ 17 είχε ο Σρέντερ.