Ελλάδα Α2 / Β / Γ Εθνική

Προσωρινή διακοπή στο Δάφνη Δαφνίου-Ολυμπιακός Β' λόγω καπνογόνων (pics)

O αγώνας για την 15η αγωνιστική της Α2 διακόπηκε για πολλή ώρα λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου κι ενώ ο Ολυμπιακός Β' προηγείτο 49-44 της γηπεδούχου Δάφνης Δαφνίου για την 15η αγωνιστική της Α2, οπαδοί των φιλοξενούμενων άναψαν πολλά καπνογόνα.

Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο έγινε αποπνικτική, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να διατάξουν την προσωρινη διακοπή της αναμέτρησης, με τους θεατές να βγαίνουν γρήγορα από το κλειστό για να... ανασάνουν. Το παιχνίδι διακόπηκε για πάνω από μια ώρα, μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα, ενώ οι οπαδοί των ερυθρόλευκων αποχώρησαν από το κλειστό.