Ευρώπη

Συνεχίζει την… παρέλαση με Βουγιούκα

Χάρη σε ένα καταιγιστικό τέταρτο δεκάλεπτο και έχοντας ως κορυφαίο τον Ίαν Βουγιούκα, η Ζαλγκίρις πέρασε και από την έδρα της Γιουβέντους, νικώντας 83-65.

Το 5/5 στο λιθουανικό πρωτάθλημα έκανε η Ζαλγκίρις, καθώς πέρασε και από την έδρα της Γιουβέντους με 83-65.

Το ματς ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα, με την αντίπαλο του Παναθηναϊκού στον όμιλο της Ευρωλίγκας να κάνει ένα τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο, με το επιμέρους σκορ να ήταν στο υπέρ της 32-15!

Κορυφαίος για την ομάδα του Κάουνας ήταν ο Ίαν Βουγιούκας με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ, ενώ είχε άξιο συμπαραστάτη τον Σεϊμπούτις με 13 πόντους. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ζελιόνις με 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 33-34, 50-51, 65-83