Γενικά

Εύκολη νίκη για την Μπογκόρια του Γκιώνη

Εύκολα, όπως αναμενόταν, σημείωσε την Παρασκευή την τέταρτη νίκη της στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ πινγκ πονγκ η Μπογκόρια του Παναγιώτη Γκιώνη.

Για την πέμπτη αγωνιστική του γκρουπ C επιβλήθηκε εντός έδρας της ουραγού πορτογαλικής Γιούνκαλ με 3-0 σετ. Έφτασε τους 9 βαθμούς, πάντως είχε εξασφαλισμένη την πρόκριση στα προημιτελικά από την προηγούμενη αγωνιστική.

Ο Γκιώνης αγωνίστηκε δεύτερος στη σειρά και νίκησε τον Αντρέι Μπούκιν με 3-0 σετ (11-2, 11-6, 11-6). Στην αρχή του αγώνα, ο Μάρεκ Μπαντόφσκι κατέβαλλε τον Σαχίντ Ιντογού με 3-0 σετ και, στο τέλος, ο Πάβελ Σίρουτσεκ τον Μπρούνο Σίλβα με το ίδιο σκορ (11-6, 11-4, 11-8).

Τα παιχνίδια στο γκρουπ η Μπογκόρια τα ολοκληρώνει την προσεχή Τρίτη στη Γερμανία. Αντιμετωπίζει την αήττητη Σααρμπρίκεν κι από αυτό το ματς θα κριθεί αν θα προκριθεί στην οκτάδα ως πρώτη ή ως δεύτερη από το γκρουπ.