Πάλι… διπρόσωπος ΟΦΗ

Την ήττα σε ένα ακόμα δυνατό φιλικό γνώρισε ο ΟΦΗ με 1-0 απ’ την Μπρέντα, στο τελευταίο ματς που έδωσε επί ολλανδικού εδάφους πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Με δύο πρόσωπα παρουσιάστηκε ο ΟΦΗ στο τελευταίο του φιλικό στην Ολλανδία κόντρα στη Μπρέντα, απ’ την οποία γνώρισαν την ήττα με 1-0.

Οι Κρητικοί παρουσιάστηκαν νωθροί στο πρώτο μισό του ματς, με τον Μάτιτς να ανοίγει στο σκορ στο 29’.

Όπως και στο προηγούμενο φιλικό στην Ολλανδία όμως -κόντρα στην Άντο Ντε Χάαγκ- η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Πετρόπουλος και Τζορτζ είχαν ευκαιρίες για την ισοφάριση στην αρχή του ημιχρόνου, ενώ ο Μαραθιανός δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Φαζός, Τριποτσέρης, Μακρής, Φραγκουλάκης, Μπανούσης, Κουτσιανικούλης, Σίσιτς, Πετρόπουλος, Μονιάκης, Στάθης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Ραζάκ, Μαραθιανός,Τζόρτζ, Λαμπρόπουλος, Κάλαιτζιτς, Αρτόλα, Δαμιανάκης