Αγγλία

Τι έβαλες ρε Κέβιν: Το ποίημα του Ντε Μπρόινε που έφερε την ισοφάριση για τη Σίτι στο «Σέλχαρστ Παρκ»

Με ένα υπέροχο γκολ με φαλτσαριστό τελείωμα, ο Κέβιν Ντε Μπρόινε, ισοφάρισε για την Μάντσεστερ Σίτι στο παιχνίδι με την Κρίσταλ Πάλας.

Με το χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε για την Μάντσεστερ Σίτι η αναμέτρηση κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας. Οι πρωταθλητές Ευρώπης είδαν τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο «Σέλχαρστ Παρκ» μόλις στο 3ο λεπτό με τον Ματετά και ο Κέβιν Ντε Μπρόινε πήρε την απόφαση να βγει… μπροστά.

Αποτέλεσμα; Να πετύχει ένα υπέροχο γκολ στο 13ο λεπτό, όταν υποδέχτηκε την μπάλα στην αριστερή πλευρά, απέφυγε έναν αντίπαλο και με εντυπωσιακό φαλτσαριστό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χέντερσον για το 1-1.