Σκωτία

Ξέρανε στο τέλος την Αμπερντίν η Ρέιντζερς

Πήρε την… μπουκιά απ’ το στόμα της Αμπερντίν η Ρέιντζερς. Κοντά σε μεγάλη νίκη βρέθηκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 90’+4’ για το τελικό 1-1.

Ψυχρολουσία στο τέλος για την Αμπερντίν κόντρα στη Ρέιντζερς.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League βρέθηκε κοντά σε μία μεγάλη νίκη, αλλά η ομάδα του Κλεμάν ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε για το τελικό 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Μιόφσκι, εκτελώντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τετ-α-τετ και αυτό το γκολ έμοιαζε αρκετό για να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Ωστόσο, στο 94ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι μετρούσαν πέντε διαδοχικές νίκες, ισοφάρισαν στο 90’+4’ με πέναλτι του Ταβιερνιέρ. Κάτω από τη μέση του βαθμολογικού πίνακα έμεινε η Αμπερντίν, ενώ 2η έμεινε η Ρέιντζερς.