Σκωτία

Ήττα-σοκ στην έδρα της Αμπερντίν για τη Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς γνώρισε ήττα-σοκ από την Αμπερντίν (2-0), με τη Σέλτικ να ανεβάζει τη διαφορά της στο +13.

Ήττα εκτός... προγράμματος από την Αμπερντίν γνώρισε η Ρέιντζερς (2-0)!

Η ομάδα της Γλασκώβης παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, με αποτέλεσμα η Σέλτικ, η οποία χθες γκέλαρε στην έδρα της απέναντι στη Μάδεργουελ, να αυξήσει τη διαφορά της στο +13.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Σκέιλς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο Μίοφκσι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, σοκάροντας τους «τζερς». Στα εναπομείναντα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βρουν το γκολ με το οποίο θα έμπαιναν ξανά στο παιχνίδι, με την Αμπερντίν να παίρνει μία σπουδαία νίκη με 2-0.