Κύπρος

Ανέβηκε τρίτη και περιμένει η Ανόρθωση

Με «ξέσπασμα» στο δεύτερο ημίχρονο, η Ανόρθωση νίκησε στη Λάρνακα 2-0 την Ομόνοια για την 11η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος κι ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο, η Ανόρθωση νίκησε στη Λάρνακα 2-0 την Ομόνοια στο ματς που «άνοιξε την αυλαία» της 11ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος κι ανέβηκε στην τρίτη θέση, προσπερνώντας με +1 τους πρωτευουσιάνους που έμειναν στην τέταρτη θέση και περιμένοντας και τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου.

Στο 65’, ο Καστέλ πήρε την μπάλα με την πλάτη στο τέρμα, έκανε το σουτ κι έκανε το 1-0.

Στο 90’, μετά από αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ του Κορέια έγινε το τελικό 2-0.

Στο 90’+8, ο Ανσαριφάντ εκτέλεσε φάουλ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αρμπολέδα.

Ανόρθωση (Γκαγιέγο): Αρμπολέδα, Κάργας, Φερέρ, Ουαγκέ, Γκαρσία, Τεχέρα, Τιουνέ, Τσίκο, Φερέιρα, Ουαρίς, Γκασάμα

Ομόνοια (Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Σιπριάνο, Μπασιρού, Χάμπος, Σεμέδο, Λοϊζου, Ανσαριφάρντ, Κακουλλής