Γερμανία

Γλίτωσε τα χειρότερα στο τέλος η Στουτγκάρδη

Παρότι προηγήθηκε 2-0 ενάντια στη Χάιντενχαϊμ, η Στουτγκάρδη απέφυγε εντέλει την ήττα ισοφαρίζοντας σε 3-3 στο 90+8’!

Παραμένει αφεντικό για την τετράδα η Στουτγκάρδη, που πάντως τα χρειάστηκε για να μην χάσει στο εντός έδρας ματς με τη Χάιντενχαϊμ, ισοφαρίζοντας σε 3-3 στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων!

Οι Σουηβοί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με Γκιρασί (41’) και Στίλερ (53’), όμως οι φιλοξενούμενοι προχώρησαν σε μία επική ανατροπή με αυτογκόλ του Νίμπελ (62’) και δύο τέρματα του Κλάιντιστ (84’, 85’) μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

Παρ’ όλα αυτά, η Στουτγκάρδη κατάφερε να ισοφαρίσει στο φινάλε με τον Ουντάβ, μένοντας έτσι αήττητη για έβδομο συνεχόμενο ματς.

Από εκεί και πέρα η Ντάρμσταντ έκανε χαλάστρα στην Μπόχουμ, από την οποία πήρε εκτός έδρας ισοπαλία, 2-2, παρότι έχανε με δύο γκολ μέχρι το 60’, ενώ Άουγκσμπουργκ και Κολωνία έμειναν στο 1-1.