Oλλανδία

Έδειξε τα δόντια της στη Φέγενορντ η Ουτρέχτη!

Απειλητικά πλησιάζει την Φέγενορντ η Ουτρέχτη, η οποία επικράτησε 3-2 στο μεταξύ τους ντέρμπι τετράδας, για την 27η αγωνιστική της Eredivisie.

Μεγάλη νίκη στην εκπνοή πήρε η Ουτρέχτη επί της Φέγενορντ με 3-2, στην 27η στροφή του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Άντβοκατ πήρε το τρίποντο και πλησίασε στους τέσσερις βαθμούς τη σημερινή της αντίπαλο, που βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Αυτή, από τη μεριά της, δεν διανύει τις καλύτερες μέρες της, μετρώντας δύο ήττες και μια ισοπαλία στα τελευταία παιχνίδια, που την κρατούν τρεις βαθμούς πίσω από την Άλκμααρ.

Η Ουτρέχτη προηγήθηκε με δύο τέρματα, των Εμανουελσον (33) και φαν ντε Στρικ (60’), δείχνοντας πως οδεύει άνετα στο τρίποντο, όμως η Φέγενορντ έβαλε φωτιά στο παιχνίδι ισοφαρίζοντας με γκολ των Λάρσον (64’) και φαν Πέρσι (75’).

Την τελευταία κουβέντα στο ματς, όμως, την είπαν οι γηπεδούχοι με γκολ του Λέτσερτ με κεφαλιά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από μακρινό σουτ που χτύπησε στο δοκάρι της Φέγενορντ.